Филипче: Потврдивме дека знаеме да рушиме бариери

by fokus 22:44
22:44

Миностерот за здравство Венко Филипче даде поддршка за денешната Парада на гордоста која се одржа во Скопје.

-SkopjePride покажува дека нашето општество е зрело да поддржи различности. Денеска повторно потврдивме дека знаеме да рушиме бариери, дека треба да сме сплотени во позитивните промени во општеството, истакна министерот Филипче.

Денеска на парадата се појави и претседателот Стево Пендаровски како и министерките Радмила Шекеринска, Мила Царовска и Јагода Шахпаска.

Поврзани новости