Филипче: Нема потреба за нови рестрикции поради индискиот сој

by Fokus 12:13
12:13

Во текот на вчерашниот ден беше детектиран и вториот случај на индискиот вид на корона вирусот детектиран во Македонија. И покрај анализите дека тој се шири многу брзо, сепак нема потреба од евентуални рестрикции.

Ова денеска го истакна првиот човек на Министерството за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција.

- Advertisements -

„Не планираме рестрикции и дополнителни мерки поради случајот на индиски сој во земјава, но будно ја следиме ситуацијата и епидемиолошката состојба“, вели министерот за здравство Филипче.

Поврзани новости