Филипче: Греота е ова што го прави опозицијата

by fokus 19:45
19:45

Министерот за здравство, Венко Филипче во вечерашното интревју на Канал 5 ја критикуваше опозицијата за пораката која ја праќа со ораганизирањето на разни средби и настани.

-ВМРО-ДПМНЕ се тие кои организираат средби и се сликаат без маски, 30-40 луѓе. Кога се дава изјава, се трга маската, на кратко и кога другите носат маски. Но, греота е ова што го прави опозицијата. Пораката што ја праќаат што е, дека се посилни од вирусот? Не може да праќаме пораки дека нас никој не ни може, дека не носиме маски, вели Филипче.

- Advertisements -

Поврзани новости