Филипче: До 15 мај сите пријавени ќе добијат термин за вакцинација

by fokus 09:53
09:53

Околу 160.000 граѓани кои се пријавиле на сајтот vakcinacija.mk, а кои се уште не се вакцинирани некаде до 15 мај ќе добијат термин за вакцинација без разлика на возраста, вели министерот за здравство Венко Филипче, во интервју за Радио Слободна Европа.

Тој очекува до крајот на летото да се создаде колективен имунитет.

- Advertisements -

Поврзани новости