Филипче: Благодарност до граѓаните за трпеливоста и почитувањето на мерките

by Fokus 11:02
11:02

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска при посетата на Клиниката за гинекологија и акушерство изрази благодарност до граѓаните за довербата во институциите, за нивното трпение и за почитувањето на превентивните мерки.

„Оваа година беше година во која здравствените работници покажаа како се работи професионално и посветено. Сите пациенти заболени од Ковид-19 беа навремено згрижени и тестирани и се надевам ќе продолжи трендот на намалување на пациенти во болниците“, рече Филипче.

- Advertisements -

Поврзани новости