Фетаи: Ќе направиме се за да се дознае вистината за петкратното убиство

by fokus 10:38
10:38

По одложувањето на денешното рочите за случајот Монструм, обвинителката Фатиме Фетаи даде куса изјава за медиумите истакнувајќи дека СЈО ќе стори се да се дознае вистината за петкратното убиство.

-Едно можам да кажам, дека ќе ги искористиме сите ресурси и човечки и технички за да ја утврдиме вистината, рече обвинителката Фетаи.

В.В.

Поврзани новости