Реџепи за ултиматумот од Бузаку: Не се занимавам со геј!

by Фокус 12:26
12:26

Поглаварот на Исламската верска заедница, Сулејман Реџепи, даде скандалозен коментар околу ултиматумот упатен од Скендер Бузаку да ја напушти ИВЗ ако не сака да бидат обелоденети докази за негови криминали.

-Ние сме тука за друга работа. Не се занимавам со геј. Гејови треба да бидат надвор од ИВЗ – кусо изјави Реџепи.

- Advertisements -

Поврзани новости