ФБИ тропна на вратата на Бајден

by Fokus

Припадници на американското Федерално истражно биро (ФБИ) врши претрес во викендичката на претседателот на САД, Џо Бајден во Рехобот Бич, во сојузната држава Делавер, изјави личниот адвокат на претседателот.

ФБИ продолжува да го истражуваат неговото поседување доверливи документи. Претресот, како и најмалку два други спроведени на локации поврзани со Бајден, е преземен со соработка на претседателот и неговиот правен тим. Не е познато дали во викендичката се пронајдени документи.

Поврзани новости