Фатен затвореник, кој три месеци бил во бегство

by Fokus 11:12
11:12

Триесет и осумгодишен кумановец Триесет синоќа во Велес бил лишен од слобода, информираа од МВР.

Според полицијата, вчера во 22.00 часот во Велес од слобода бил лишен Б.М. (38) од Куманово, со престој во н.Градско, по кого од 09.01.2018 година била распишана централна потерница поради бегство од Казнено-поправната установа „Идризово“.

Тој ќе биде спроведен повторно во казнено-поправната установа.

Поврзани новости