Фатен кумановец кој фалсификувал визи за 2.500 евра

by fokus 13:13
13:13

Против 35-годишниот М.О. од селото Матејче е поднесена кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела “измама“ и „фалсификување исправа“.

Пријавениот,  изготвил  лажна исправа – Британска виза, која што ја внел во патната исправа на Љ.А. (18) од Урошевац- Косово, за што Љ.А. му исплатил 2500 евра.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Поврзани новости