Фатен дилерот од Кичево кој избега од затворот во Шутка

by Fokus

Полицијата денеска го пронајде затвореникот Ариф Алили од Кичево, кој издржува казна затвор во затворот „Скопје“ со Шутка, пренесува „А1он“.

Алили треба да издржи затворска казна од останатите осум месеци од тригодишната затворска казна која му е изречена.

 

Поврзани новости