Фадил Бајрами повторно именуван за вицегувернер на Народната банка

by Fokus 10:20
10:20

Фадил Бајрами повторно е именуван за вицегувернер на Народната банка на предлог на гувренерката Анита Ангеловска-Бежоска. Тој вчера дал свечена изјава пред претседателот на Собранието Талат Џафери.

– Народната банка изразува задоволство што Собранието на Република Северна Македонија повторно со големо мнозинство го поддржа предлогот на гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска, се наведува во денешното соопштение од Народната банка.

- Advertisements -

Бајрами беше избран за вицегувернер во рамки на 110. пленарна седница одржана на 31 август годинава.  

Поврзани новости