Европски активисти ја поддржаа Шарената револуција

by Фокус 12:17
12:17

Граѓански активисти од Балканот и од цела Европа изразија поддршка за Шарената револуција, односно поддржуваат, како што велат, протести против криминалот и корупцијата и борба за правда, еднаквост и слобода.

Поврзани новости