Европратениците и Бејли во ВМРО-ДПМНЕ, Груевски го нема

by Фокус 20:50
20:50

Откако во текот на денешниот ден европратеничката тројка Кукан, Вајгл и Ховит, се сретна со Зоран Заев, Мендух Тачи и Али Ахмети, во моментов пратениците од Европскиот парламент заедно со американскиот амбасадор Џес Бејли се во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ.

Но, според информации од терен, таму не се присутен претседателот на партијата, Никола Груевски. Пред да стигнат во партиското седиште, европратениците рекоа дека немаат информација кој ќе ги прими од ВМРО-ДПМНЕ.

- Advertisements -

Поврзани новости