Еврокомесарот Вархеј за бегството на Груевски: Се работи за национална способност

by fokus 16:17
16:17

Новиот еврокомесар за проширување, Оливер Вархеј денеска за првпат присуствуваше во Македонија.

Тој говореше и за напредокот на нашата земја кон европскиот пат, а беше запрашан и за Никола Груевски.

- Advertisements -

„Не мислам дека Комисијата има поставено цел дека целта на реформите во судството е да се врати поранешниот премиер од земја членка на ЕУ. Се работи за национална способност. Најдобро е ова прашање да го упатите до унгарските власти“, истакна Вархеј.

Поврзани новости