Еурофарм го сруши големиот Веспрем!

by fokus 18:56
18:56

Македонскиот вицешампион Еурофарм Работник приреди сензација и го победи унгарскиот првак Веспрем.

Во салата во Битола, Еурофарм одигра перфектно прво полувреме и солидно второ и го победи Веспрем во рамки на СЕХА лигата.

- Advertisements -

Крајниот резултат беше 26-24, а на полувреме Еурофарм водеше и шест разлика.

Поврзани новости