Заев денеска нема да сведочи за претепувањето на Села поради работни обврски

by fokus 10:55
10:55

Поради работни обврски премиерот Зоран Заев нема да сведочи на денешното рочиште за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април. Судијката Славица Андреевска истакна дека Заев писмено го известил судот дека не може да присуствува.

Денеска нема да сведочи ниту телохранителот на Заев, Александар Трајков, кој беше во судот, но исто така ја известил судијката дека поради работни обврски нема да може денеска да сведочи.

На денесното рочисте ќе продолжи прикажувањето на снимките поврзани со упадот во Собранието, и нападот на Села.

В.В.

Поврзани новости