ВО ЖИВО од Белград: Демонстрантите упаднаа во зградата на РТС

by fokus 20:40
20:40

Еден од основачите и лидер на опозицискиот Сојуз за Србија ( СзС) Драган Ѓилас го предводи протестот вечерва во Белград. Демонстрантите се во зградата на РТС и бараат вклучување во програмата.

Ги повикуваат граѓаните да дојдат пред РТС и велат дека ова е момент за ослободување на националниот сервис.

- Advertisements -

Građani na protestu #1od5miliona upali u zgradu RTS-a

Publiée par Danas sur Samedi 16 mars 2019

Поврзани новости