ВМРО-ДПМНЕ ги пратиле амандманите на личниот мејл на Дескоска

by fokus 23:11
23:11

ВМРО – ДПМНЕ реагира на соопштението од Министерството за правда што се однесува на амандманите за Законот за обвинителство.

„Срамен е начинот на кој што Дескоска и Заев ги злоупотребуваат државните институции во одбрана на лагите и манипулациите на Зоран Заев.

- Advertisements -

Ја повикуваме Рената Десковска да го отвори сопствениот маил и да каже дали добила или не порака од претседателот на Комисијата за правни работи на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Менкиноски точно во 16 часот 19 минути и 16 секунди?

За да се смали просторот за манипулации еве и помош на Десковска. Во прилог ви испраќаме слика од маилот во кој што се испратени амандманите во атачмент.

Го разбираме Зоран Заев и СДСМ дека се во паника и не знаат што да прават, но лажењето на граѓаните не е опција и не смее да биде случај.

ВМРО-ДПМНЕ ги поднесе предлог амандманите во насока на подобрување на предлог законот, кој е клучен за правосудството во државата, нашите предлог амандмани се во согласност со меѓународното право, праксата на меѓународните судови и конвенциите за заштита на човековите права“, стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Поврзани новости