Го истепал па го прегазил, а удрил и во канделабра

by fokus 14:11
14:11

40-годишен скопјанец со иницијали В.Д. пријавил во полиција дека вчера околу 00.05 часот на булевар “8-ми Септември” поточно на излезот од паркингот кај Спортски ценатр “Борис Трајковски” бил физички нападнат од лице кое управувало возило “Тојота Ланд Крузер”.

„Додека пријавителот со неговата сопруга се движеле пеш, при разминување со посоченото возило од него излегло едно лице кое физички го нападнало пријавителот нанесувајќи му видливи повреди. Откако биле раздвоени од две лица кои исто така биле во возилото, сторителот со возилото тргнал кон пријавителот и удрил во канделабра, а притоа го удрил и пријавителот. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот“, велат од МВР.

- Advertisements -

Поврзани новости