Скопјанец нападнал полицајци додека го спроведувале во болницата „Бардовци“

by fokus 16:33
16:33

Полициски службеници биле нападнати од 37-годишен скопјанец, додека бил спроведуван во Психијатриска болница-Бардовци, соопштија од МВР.

„Синоќа во 18:50 часот при дадена полициска асистенција на службата за итна медицинска помош за спровод на лицето, М.И. (37) од Скопје, во Психијатриска болница-Бардовци, тој физички ги нападнал полициските службеници и болничкото обезбедување. Лицето е спроведено во болницата“, велат од полицијата.

- Advertisements -

Поврзани новости