Северина со емотивна порака по смртта на Драгојевиќ: Ова е тешко, ова нема смисла

by fokus 15:50
15:50

И Северина испрати емотивна порака на социјалните мрежи за смртта на музичката легенда.

– Ова е тешко, ова нема смисла, ова е претешко… На неговите песни ги учев првите зборови… Ова е многу тешко и не сакам да верувам. Неговите песни ни влегоа на нас како низ мајчино млеко. Тој е во мојата ДНК, и во твојата и во сите нас. Фала ти, папа. Те сакам, Прости ми, папа… сите плачеме, напиша Северина.

- Advertisements -

Поврзани новости