Пазарачето Тафталиџе денеска без вода

by fokus 09:03
09:03

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат за прекин во водоснабдувањето поради уличен дефект.

„Ве известуваме дека на ден 25.05.2018 г, поради уличен дефект Ф-100мм на ул.Московска бр.9, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од истата улица од бр.5 до бр.9 и пазарчето Тафталиџе од 08:45 ч до завршување“, велат од таму.

- Advertisements -

Поврзани новости