Полицијата пронајде украден „Мерцедес Спринтер” на кеј

by fokus 13:59
13:59

Од Министерството за внатрешни работи соопштуваат дека вчера околу 05.30 часот на кејот на реката Вардар полициски службеници пронашле товарно моторно возило “Мерцедес Спринтер” со скопски регистарски ознаки.

Возилото било пријавено за одземено на 16.05.2018 година.

- Advertisements -

Поврзани новости