Хигиеничарка е осомничена дека „исчистила“ 5.000 евра од туѓа торба

by fokus 13:21
13:21

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против 35-годишната М.Р. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“.

На 28.09.2017 година,  околу 18.30 часот  пријавената,  вработена како хигиеничарка додека ја чистела канцеларијата на оштетената, од торба, којашто била во плакарот, одзела околу 5.000

- Advertisements -

Поврзани новости