Ограбен Хрват во тетовски ресторан додека вечерал со деловните партнери

by fokus 13:07
13:07

Државјанин на Република Хрватска останал без паричникот во кој имал 2500 евра, 800 хрватски куни, 11.100 српски динари, неколку хрватски банкарски картички, како и други лични документи додека вечерал во ресторан во Тетово со своите деловни пријатели и партнери, информираат од полицијата.

67-годишниот Е.М. вчера вечерта ја пријавил кражбата во полициската станица во Тетово. Според неговото сведоштво, паричникот го ставил во јакна, но по завршување на состанокот забележал дека му го нема.

- Advertisements -

Поради сомнение дека ја извршило кражбата, по кратко време, едно лице било приведено. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот, додаваат од МВР.

 

Поврзани новости