Новинарот кој беше уапсен јавно му се заканил на Бејли и повикал на војна

by fokus 09:35
09:35

Новинарот од Инфомакс кој беше уапсен на синоќешниот протест пред Собранието, претходно повикувал на војна и јавно упатил закани до амбасадорот на САД, Џес Бејли. Тој беше приведен во полициската станица во Автокоманда, но кратко потоа пуштен.

Поврзани новости