Нападнати две момчиња додека делеле флаери за референдумот

by fokus

На улица „Маршал Тито“ во Тетово вчера околу 11.50 часот биле нападнати двајца тетовци додека делеле флаери поврзани со референдумот. Како што подоцна пријавиле во полиција, 23-годишниот Д.А. и 18-годишниот Х.Џ најпрво биле навредувани, а потоа Д.А. бил нападнат од С.А.(43) од Тетово.

„Двајцата пријавители делеле флаери со содржина поврзана со претстојниот референдум, а според пријавеното, С.А. им ги згужвал флаерите, ги навредувал и во еден момент се обидел со тупаница да го удри Д.А, но тој го избегнал ударот, по што С.А. со нога го удрил по грбот и заедно со уште две лица, кои биле со него, заминал од местото на настанот. Се работи на целосно расчистување на случајот“, соопштија од МВР.

Поврзани новости