Комитите се собраа кај западна трибина да се простат од Никола Саздовски

by fokus 13:10
13:10

Членови на навивачката група Комити се собраа денеска кај западната трибина од стадионот во чест на починатото момче Никола Сзадовски, кој беше брутално претепан на 29-ти јуни.

По собирот комитите ќе се упатат кон селото Ракотинци каде ќе се одржи погребот во 13.00 часот каде за последен пат ќе се збогуваат со нивниот другар.

- Advertisements -

Поврзани новости