ГАЛЕРИЈА Откорнати дрвја и поплавени булевари, биланс од невремето

by fokus 13:34
13:34

Билансот од краткотрајното невреме што го зафати Скопје се бутнати дрва, што ветрот успеал да ги откорне дури и од асфалтни површини, оштетени автомобили и поплавени булевари.

Од Бригадата за противпожарна заштита велат дека за сега не се пријавени посериозни штети. Велат дека невремето се движи кон Куманово.

- Advertisements -

Граѓани дојавуваат за поплавени улици во Центар, Радишани, Чаир, Волково, Бутел и Аеродром. Булеварите низ градот не се поштедени од поплавите, а помалите улици се претворени во реки. Атмосферската канализација не успеа да одговори на предизвикот. Подвозниците, како и при секој дожд, и овој пат се во вода.

Градски парк, кај арена Борис Трајковски

Спроти Скопски Саем

Аеродром

Кај АМСМ

Чаир

Поврзани новости