ФОТО Димитров и Коѕијас седнаа на маса

by fokus 16:10
16:10

Почна средбата меѓу шефовите на македонската и на грчката дипломатија, Никола Димитров и Никос Коѕијас. Средбата се одржува во канцеларијата на Обединетите нации во Виена, а во посредство на медијаторот, Метју Нимиц.

Од МНР велат дека за сега нема предвиден термин за завршување на средбата.

Поврзани новости