ФОТО „Југо“ заврши во бандера, две лица тешко повредени

by fokus 16:50
16:50

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа на влезот во Ново Село, Ѓорче Петров денеска околу 14.00 часот, откако „југото“ со кое управувале удрило во бандера.

Според неофицијални извори на „Фокус“ лицата биле онесвестени и биле извлечени од југото од страна на жители од Ново Село. Тие со возило на Брза помош биле пренесени во болница.

- Advertisements -

Поврзани новости