ФОТО На протест со метли за да го „изметат ѓубрето“ од Владата на Еди Рама

by fokus

Повеќе од 20.000 луѓе се собраа на протестите пред Владата во Тирана. Масовните протести се организираат против политиките на премиерот, Еди Рама. Освен што носат транспаренти и карикатури со владините функционери во затвореничка облека, дел од демонстрантите во раце држат метли, со кои симболично сакаат да го „изметат ѓубрето“, како што велат, од нивната Влада.

И.М.

Поврзани новости