Две возила се судрија утринава кај МАНУ, повредени четири лица

by fokus

Четири лица се повредени во сообраќајната несреќа што се случи утрово меѓу две возила спроти МАНУ, во Скопје, потврдија за МИА од МВР.

Според изјавите на очевидци, судирот се случил меѓу две возила „ауди“ и „пасат“.

Две лица се пренесени во Ургентниот центар, додека две во „Св. Наум Охридски“, информираа од МВР за МИА.

Поврзани новости