37-годишна жена се обеси на дрво позади Лептокарија

by fokus 10:06
10:06

Жена на возраст од 37 години се обесила вчера на дрво позади трговскиот центар Лептокарија, во паркот спроти основното училиштето „Лазо Траповски“. Телото е пронајдено во 19.25 часот, а според очевидци глетката била страшна и траорна.

Од Министерството за внатрешни работи соопштуваат дека по наредба на јавен обвинител телото е предадено на обдукција. Станува збор за жителка на селото Бардовци со иницијали Л.П.

- Advertisements -

Поврзани новости