14-годишно девојче пријавило дека било силувано од 17-годишник

by fokus

Четиринаесетгодишно девојче во полициската станица во Струмица пријавило дека било силувано од 17-годишен малолетник.

Како што соопшти МВР, случајот бил пријавен во полиција на 22 овој месец.

По пријавата, СВР-Струмица во координација со Основното јавно обвинителство-Струмица преземаат мерки за расчистување на случајот.

Поврзани новости