Ерос Рамацоти вечерва ќе го крене Скопје на нозе

by fokus 10:29
10:29

Светската музичка ѕвезда Ерос Рамацоти вечерва во 20 часот ќе одржи концерт во А1 Арена во Скопје.

Рамацоти пристигна вчера во Скопје со комплетно своја продуцкија (звук, светло и видео).

- Advertisements -

Скопскиот концерт е во рамки на неговата турнеја што почна во февруари годинава, ги опфаќа сите континетни, и го промовира најновиот студиски албум „Vita ce n’e“ што ќе излезе на 23 ноември годинава.

Билетите за концертот може да се набават во музичката продавница на „Авалон продукција“ или онлајн.

Поврзани новости