Емотивно видео: Сопругата во солзи го испрати својот маж, директор на болницата во Вухан кој почина од корона вирус

by fokus 10:52
10:52

Бројот на смртни случаи од корона ворусот во Кина секојдневно се зголемува а досега починаа 1.873 лица.

Пред два дена почина и директорот на централната болница во Вухан, неврохирургот Лиу Жиминг.

- Advertisements -

Неговата сопруга, која исто така е вработена во болницата, во солзи го испрати својот сопруг.

 

 

Поврзани новости