Елмас: Горд сум што сум Македонец!

by fokus 13:41
13:41

Македонскиот вундеркинд Елиф Емас беше во центарот на вниманието по синоќешната победа над Летонија, постигнувајќи два погодоци.

Тој влезе од клупата за резерви и веднаш покажа зошто неколку европски гиганти се интересираат за неговите услуги.

- Advertisements -

„Grande Pandev. Горд сум што сум Македонец“, напиша Елмас на својот профил, објавувајќи фотографија со струмичкиот ас Пандев.

Поврзани новости