Експлозивна направа пронајдена во Гостивар

by fokus 13:20
13:20

Вчера околу 11:00 часот, Ф.Б.(53) од Гостивар пријавил дека во населбата Циглана забележал експлозивна направа.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Гостивар и од Дирекцијата за заштита и спасување. Експлозивната направа била подигната од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување.

- Advertisements -

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Поврзани новости