Експлозија во магацин кај Дубровник, едно лице загина

by Fokus

Денес во местото Кнежица кај Дубровник се случи експлозија во која загина едно лице.

„Полициски службеници од полициската управа ги утврдуваат околностите за експлозијата што се случи денеска, 1 февруари, околу 13.30 часот, во магацин во месноста Кнежица, во која животот го загуби едно лице. Повеќе детали ќе се знаат по завршување на истрагата“ извести хрватската полиција.

Поврзани новости