Експлозија во фабриката за муниција во Самоков

by Фокус 18:31
18:31

Денеска околу 16:10 часот избувнала експлозија во наменската фабрика за производство на муниција „Сувенир“ од Самоков, објави МИА.

Од СВР Битола потврдуваат дека имало експлозија во фабриката и оти нема ниту повредени, ниту загинати во експлозијата.

- Advertisements -

Полицијата во моментов прави увид на местото на настанот.

Поврзани новости