Експлозија го погоди автобусот на Борусија Дортмунд, мечот со Монако одложен

by fokus 21:30
21:30

Мечот помеѓу Борусија Дормунд и Монако во Лигата на шампионите што требаше да се одигра вечерва во Германија е одложен, откако експлозија го погоди автобусот на домашната екипа.

Експлозијата се случила околу 19 часот на десет километри од стадионот на Борусија Дортмунд.

- Advertisements -

Полицијата потврди дека имало три одделни експлозии од кои се скршило стаклото на автобусот, при што е повреден еден играч, шпанскиот интернационалец Марк Барта, кој е пренесен во болница.

 

Поврзани новости