Експлозии во Харков и Запорожје

by fokus

Низа експлозии одекнаа изутринава во Харков и Запорожје, соопштија локалните власти.

Проектили погодија индустриски објект во Харков, информираше градоначалникот Ихор Терехов. Како што појасни тој, спасувачите допрва треба да го утврдат обемот на штетата и дали има загинати лица.

Според регионалниот гувернер на Харков, Олех Синегубов, повредени се петмина.

Информациите за експлозиите во Запорожје ги сподели регионалниот гувернер Олександр Старух. Засега нема повеќе детали.

Поврзани новости