Експлодирал бојлер во градинка во Кавадарци

by Фокус

Во градинка во Кавадарци синоќа експлодирал бојлер, но за среќа нема повредени.

– Ни трага од бојлерчето по експлозијата, само грејачите беа останати. Мијалникот беше сокршен, плочките одоколу одлепени. Вратата која била отворена, ја најдовме изгорена. Таму, но и во ходниците имаше поголемо количество чад“, појасниле од противпожарната единица за МИА.

Пожарот прво бил забележан од обезбедувањето на градинката кое вршело патрола, чија навремена дојава и навремената интервенција спречиле поголема трагедија.

Поврзани новости