Екс-министерот за правда Маневски: Некои се мајтапеа кога се шпекулираше дека „бомбите“ се монтирани

by fokus 14:18
14:18

Во 2015 тогашната опозиција СДСМ предводена од Зоран Заев, на јавноста и ги презентираше „бомбите“ – прислушкувани разговори на владините луѓе од ВМРО-ДПМНЕ.

После тоа, многу работи се променија на политичката сцена во Македонија а поранениот министер за правда, Михајло Маневски во синоќешното гостување на „Отворено“ во АЛФА ТВ,  вели дека не смееле на таков начин да се направи упад во приватноста на граѓаните.

- Advertisements -

„Мојот предлог беше, уште тогаш кога се објавија „бомбите“, да се запленат сите тие бомби од надлежен јавен обвинител и тие материјали да бидат уништени. Не може на таков начин да се прави упад во приватноста на граѓаните. Да се дискредитираат со едни разговори а сега се покажува дека некои се креирани, монтирани. Некои се мајтапеа кога се мислеше дека „бомбите“ се креирани и монтирани“, посочи Маневски

Поврзани новости