Едноминутен молк во чест на Беличанец на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Радовиш

by fokus 19:27
19:27

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, побара молк од една минута на вечерашниот митинг на партијата во Радовиш, а во чест на актерката Билјана Беличанец која почина синоќа.

-Згасна еден човечки живот, прекрасната глумица, Билјана Беличанец, замина од овој свет. Беше исклучителна личност и исклучителен градоначаник, претседател на градскиот комитет на УЖ ВМРО-ДПМНЕ – рече Мицкоски

- Advertisements -

Поврзани новости