Едно лице загина, двајца се повредени во пукање во средно училиште во Луизијана

by Fokus

Најмалку едно лице загина, а две се ранети во пукање во средното училиште „Света Елена“ во американската сојузна држава Луизијана.

Според неофицијални информации, едно лице е пренесено во локална болница, јавува WBRZ, соработник на ABC.

Второто повредено лице е префрлено во детска болница во Батон Руж, јавува Танјуг.

Поврзани новости