Едно лице приведно поради напад врз полицаец на блокадите на ВМРО-ДПМНЕ

by fokus

Попладнево се случи инцидент меѓу демонстрантите од ВМРО-ДПМНЕ кои го блокираа граничниот премин Табановце и полицијата. Притоа, едно лице е приведено поради напад врз полициски службеник.

Претходно, беше објавено видео како демонстраните се туркаат со полицијата. ВМРО-ДПМНЕ веќе трета недела организира блокирање на неколку крстосници во Скопје, а денеска беше првпат да блокира граничен премин.

Поврзани новости