Една жртва во пукање во Вашингтон

by Fokus 09:31
09:31

Едно лице загина, а петмина се повредени во пукање во Вашингтон, во близина на Белата куќа.

Се уште не е познато дали осомничениот за нападот е уапсен, а полициски извор за локалние медиуми изјави дека „не сметаат оти се работи за активен стрелец“.

- Advertisements -

Тој додаде  дека повредените не се во животна опасност.

Телевизијата WJLA на Твитер објави снимки од лице место и информира дека реакцијата на полицијата на раскрсницата на 14 улица и Колумбија роуд била „масивна“.

Поврзани новости